Tipy a triky ako mať peniaze na bezpečnom mieste

Tipy a triky ako mať peniaze na bezpečnom mieste

Všímať si treba výšku úrokov aj stabilitu banky

Aby ste mohli banke dôverovať, tak vás musí o svojej profesionalite a profitabilite neustále presviedčať. Nielen tím zamestnancov banky, ktorý tvorí s klientom vzťah, ale aj výška poplatkov, sila banky na finančnom trhu a benefity pre klienta, sú ďalšími aspektami úspešnej spolupráce.

Keď si budete vyberať, komu dať bezpečne do rúk nasporené peniaze, určite sa počas prieskumu trhu orientujte na stabilitu banky a na portfólio jej produktov. Opýtať by ste sa mali aj svojich známych a zistiť nielen výšku mesačných poplatkov za vedenie účtu, výšku úrokov, ale aj správanie sa zamestnancov voči klientom, pretože ak sú spokojní zamestnanci, potom by ste mali byť spokojný aj vy. Nie je nič lepšie, ako keď dostanete dobrú a úprimnú radu od verného a profesionálne vyškoleného zamestnanca.

Desatoro starostlivosti o nasporené peniaze

  1. Tvorte si rezervu a nemíňajte posledné peniaze, ktoré máte k dispozícii.
  2. Buďte sebakritický a spoznajte svoje mantinely na riziko, aby ste mohli správne investovať.
  3. Neinvestujte peniaze len do jedného finančného produktu. Peniaze rozdeľujte rozumne a bezpečne.
  4. Časť peňazí si uložte tak, aby ste ich mali vždy poruke... keby niečo.
  5. Keď sa budete rozhodovať kam investovať, na porovnanie si vezmite viac produktov a vyberte to najlepšie pre vás.
  6. Pozorne čítajte obchodné podmienky a zmluvy, ktoré idete podpísať, aby ste sa časom nedostali do nežiaducej situácie.
  7. Ak nemáte peniaze na riziko alebo dobrodružnú investičnú povahu, tak sa vyhnite veľmi riskantným a špekulatívnym obchodom s peniazmi.
  8. Zvážte bezpečné investovanie – ako napríklad termínované vklady, kde je výnos garantovaný.
  9. Ak chcete trocha zariskovať, tak skúste investovanie do podielových fondov, cenných papierov alebo nehnuteľností.
  10. Ak si nie ste istý ďalšími krokmi, kontaktujte spoľahlivého odborníka.Zhodnocovanie peňazí bezpečným termínovaným vkladom
Termínovaný vklad je účet určený na zhodnocovanie voľných finančných prostriedkov. Odporúča sa najmä opatrným investorom, ktorí sú v tejto oblasti možno „nováčikmi“. Vďaka bankového produktu dosiahnete, že sa vaše peniaze budú zhodnocovať pomaly a bezpečne, bez rizika. Okrem iného si zvolíte dobu viazanosti (napríklad po dobu jedného roka) alebo menu, v akej chcete sporiť. Výhodou je, že máte vopred stanovený výnos, pretože váš vklad sa úročí pevnou úrokovou sadzbou. Dobrou správou je, že všetko vybavíte už počas jednej návštevy banky.

Investícia do podielových fondov
Pre odvážlivcov, ktorí sa neboja finančného rizika, sú tu podielové fondy. Zväčša platí pravidlo, že čím opatrnejšie investovanie, tým menej výnosov... Najbezpečnejšie spomedzi ponuky podielových fondov sú fondy krátkodobých investícií, ktoré by sme odporučili predovšetkým začiatočníkom, aj keď výnosnosť nebude v porovnaní s ostatnými najvyššia. Časový horizont investovania by bol v tomto prípade 1 rok. V ponuke vašej banky určite nájdete základnú charakteristiku podielových fondov, jednotlivé trhy, prognózy vývoja, a dokonca aj investičné stratégie, aké by ste mali zvoliť.

Veľa radosti z dobre a bezpečne uložených peniažkov!