Ako si vybaviť pôžičku a nenechať sa nikým oklamať?

Ako si vybaviť pôžičku a nenechať sa nikým oklamať?
Slováci siahajú čoraz viac po pôžičkách na nákupy. Zvýšený záujem po pôžičkách najviac láka neserióznych poskytovateľov, ktorí sa snažia svojimi praktikami nalákať na nevýhodné ponuky. Ak sami uvažujete o pôžičke, pozrite si nasledujúce rady, na čo všetko si dávať pozor pred podpísaním zmluvy, aby sa vaša radosť zo získaných peňazí nepremenila na nočnú moru.

Overte si poskytovateľa pôžičky v registri veriteľov

Národná banka Slovenska výrazne obmedzila počet finančných inštitúcií, ktoré môžu poskytovať pôžičky na základe udelenej licencie. Tento krok však nie je úplnou zárukou, že sa na trhu v budúcnosti neobjavia poskytovatelia, ktorí ju jednoducho nemajú. Preto sa spoliehajte výhradne na inštitúcie, ktoré sú vedené v aktuálnom registri bankových a nebankových subjektov na stránke Národnej banky Slovenska.

Preverujte ešte viac

Pôžička predstavuje pre klienta dlhodobý vzťah s inštitúciou, ktorá mu peniaze poskytla. Prečo si teda pred podaním žiadosti neurobiť drobný prieskum? Niekoľko minút strávených za počítačom za to určite stojí. Na internete existuje množstvo diskusií, kde nájdete praktické skúsenosti a referencie na danú spoločnosť, ktorá poskytuje pôžičky.

Ďalšou zastávkou by mala byť stránka samotnej spoločnosti. Obsahuje údaje ako adresu sídla, informácie o postupe vybavovania pôžičky alebo kalkulačku, kde si môžete predbežne vypočítať mesačnú splátku? Ak sa chcete dozvedieť viac, neváhajte využiť infolinku, kde by vám mali bez zaváhania odpovedať na všetky otázky.

Príliš výhodne a v hotovosti?

Ponúkajú vám peniaze v hotovosti? Nabádajú vás k uvedeniu nepravdivých informácií? Tvrdia, že pôžičku dostanete bez akéhokoľvek príjmu? Je načase obzrieť sa po druhej inštitúcii, pretože vás vedome uvádzajú do omylu. Ak vás poskytovateľ pôžičky zavádza už v úvode, predstavte si s akými problémami sa môžete stretnúť v budúcnosti.

Buďte si istí, že podpisujete kompletnú zmluvu

Ak vám poskytovateľ predloží  pri podpise zmluvy len pár strán, zbystrite pozornosť. Môže sa stať, že poskytovateľ úmyselne zatají časť zmluvy, ktorá obsahuje prílohy so všetkými podmienkami plynúcich pre klienta. Najlepším spôsobom, ako predísť tejto situácii, je neuspokojiť sa iba s podpísaním zmluvy, ale vyžiadať si kompletnú zmluvnú dokumentáciu.


Hľadáte spoločnosť, ktorá má dlhodobé skúsenosti v poskytovaní pôžičiek a spĺňa všetky požiadavky stanovené Národnou bankou Slovenska? Vyskúšajte Quatro Pôžičky a získajte 600 € až 5000 € rýchlo, prehľadne a za vopred stanovených podmienok. Quatro pôžička je dostupná online alebo v sieti pobočiek Quatro Finančný Dom. Navyše, za každý zrealizovaný nákup dostanete 5 % späť!


Viac informácií o Quatro pôžičke