Nedarí sa vám získať pôžičku? Vieme, kde je chyba!

Nedarí sa vám získať pôžičku? Vieme, kde je chyba!

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú problémy získať pôžičku, nezúfajte. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa v očiach finančnej inštitúcie ukázať v lepšom svetle. Fungujúce rady síce neexistujú, ale v mnohých prípadoch si svoje skóre dokážete vylepšiť. Je možné, že ste sa nad niektorými dôvodmi nezamýšľali. V nasledujúcich riadkoch preto prinášame 6 dôvodov, prečo žiadatelia o úver nedostanú pôžičku spolu s návrhom, ako situáciu vylepšiť.

1. V minulosti ste nesplácali riadne načas

Riešenie: Začnite poctivo splácať svoje doterajšie úvery. Finančným inštitúciám väčšinou stačí pol roka pravidelného splácania na to, aby ste sa opäť stali vhodným kandidátom na čerpanie novej pôžičky.
 

2. V žiadosti o pôžičku uvádzate nepravdivé alebo skreslené informácie

Riešenie: Platí tu jednoduché pravidlo – pri vypĺňaní žiadosti uvádzajte vždy pravdivé informácie. Ak aj nedostanete požadovanú výšku pôžičky, existuje možnosť, že vám poskytovateľ pôžičky na základe vyplnených údajov ponúkne menšiu sumu. Zároveň máte istotu, že pri danej finančnej situácií dokážete novú pôžičku splácať.

3. Podávate žiadosť, pričom vám nie sú jasné podmienky

Riešenie: Zistite si podmienky ešte predtým, než požiadate o úver. Je to jedna z najistejších ciest, ako predísť sklamaniu z neposkytnutia pôžičky. Ak si nie ste istí, neváhajte sa vopred opýtať prostredníctvom e-mailu alebo zavolať priamo na zákaznícku linku, kde na vaše otázky určite nájdete odpoveď!

4. Žiadate o príliš vysoké pôžičky

Riešenie: Žiadajte o primeranú finančnú čiastku. Ak zarábate menej, nemôžete očakávať, že vám poskytovateľ schváli pôžičku na príliš vysokú sumu. Nastavte si zrkadlo, dokázali by ste ju úspešne splatiť? Jednoduchým porovnaním príjmov a výdavkov vo vašej domácnosti si spravíte obraz o tom, akú výšku splátky si môžete mesačne dovoliť. Túto istú otázku rieši aj samotná finančná inštitúcia – musí mať istotu, že požičané peniaze dokážete vrátiť.

5. Máte aktivované doplnkové finančné služby

Riešenie: Ak ste boli odmietnutí z dôvodu zadlženosti a zároveň ste vlastníkom kreditnej karty alebo máte na svojom účte nastavené povolené prečerpanie, je možné, že vám pôžičku odmietli dať práve kvôli tomu (POZOR, platí to aj v prípade, že ich nevyužívate!). V oboch prípadoch ide o formu zadlženia, ktorá negatívne vplýva na schvaľovací proces. Zvážte, či sa bez týchto služieb nedokážete zaobísť a zvýšite si tak šancu na schválenie pôžičky.

6. Za posledné obdobie máte viacero neschválených žiadostí o pôžičku

Riešenie: Zvoľnite a nehľadajte chybu v iných. To, že vám peniaze nepožičalo viacero poskytovateľov, je znamením, že aktuálne nespĺňate podmienky pre poskytnutie úveru. Hromadné odosielanie žiadosti o pôžičku vám nepomôže. Navyše, množstvo podaných žiadostí je negatívne vnímané aj zo strany finančných inštitúcií. Premyslite si, ako chcete zlepšiť svoju situáciu a snažte sa poučiť z predošlých chýb. Určite sa vám to aj na základe spomenutých rád podarí.

Ak sa vám darí týmto šiestim bodom dlhšie vyvarovať, odporúčame vám Quatro Pôžičku.
600 € až 5 000 € môžete mať do 24 hodín priamo na vašom účte! Jej vybavenie je veľmi jednoduché, prehľadné a peniaze môžete použiť  na čo chcete bez poplatkov za vybavenie. Navyše, za každý nákup, ktorý zrealizujete,  získate 5 % späť!

Požiadajte o Quatro Pôžičku ešte dnes a spravte si radosť!

Chcem pôžičku