Najnovšie cestovateľské trendy a financovanie dovolenky

Najnovšie cestovateľské trendy a financovanie dovolenky

Ak vám chýba inšpirácia na letnú dovolenku 2018, tak by ste si mali sadnúť za Google a prelúskať cestovateľské blogy. Internet je plný recenzií na rôzne svetové destinácie, ale nájdete aj veľa tipov na neobjavené miesta a odvážne cestovateľské výzvy... A ako dobrú letnú dovolenku zafinancovať?

Objavte čaro púšte
Púštne destinácie sú stále obľúbenejšie. Horúco, ako aj množstvo zvedavých turistov, v nich bude aj túto letnú sezónu. Najnovšie cestovateľské trendy hovoria o krajinách ako Dubaj, Maroko, púšť Atacama alebo Rub-al-Chálí. Napriek tomu, že púšť Atacama je jedným z najsuchších miest na zemi, má bujnú vegetáciu a raz do roka sa stane niečo úchvatné – zakvitne. Na Arabskom polostrove sa zase nachádza púštna plocha Rub-al-Chálí, ktorá je posiata krátermi a ponúka netradičné letné zážitky.

nick-karvounis

Vráťte sa v čase
Vyberte sa za históriou po hradoch a zámkoch, zažite atmosféru stredoveku či už v Európe alebo v zámorí. Na Slovensku sa oplatí navštíviť Oravský hrad alebo Hrad v Starej Ľubovni, kde okrem nefalšovanej histórie nájdete aj bohatú ponuku turistických atrakcií, pokojných chodníčkov a fantastických výhľadov. V Európe sa za históriou môžete vybrať do Nemecka na zámok Linderhof, do Rakúska na hrad Falkenstein alebo do čarovného Švajčiarska na hrad Aigles či Chateau de Chillon. Mimo Európy vám odporúčame navštíviť o niečo staršie pamiatky, známy anglický Stonehenge alebo kambodžský chrámový komplex Angkor Wat, ktorý vám svojou monumentálnosťou vyrazí dych.


Destinácie autenticky - u miestnych
Svetobežníkov je naozaj veľa a pomaly sa treba obzerať za niečím pokojnejším. Ak ste fanúšikom dovolenky, ktorá vám neukáže len nablýskanú turistickú destináciu, ale skutočný život, tak sa ubytujte u domácich. Dobre poslúžia aj webové aplikácie ako AirBnb alebo Couchsurfing, prípadne sa vyberte do krajiny bez rezervácie ubytovania a skamaráťte sa s domácimi... a ďalej si už určite poradíte... Dokonca sa vám podarí aj ušetriť!

nick-karvounis

Začnite liezť a prekonávajte odvážne výšky
Objavovanie mora potápaním je stále v kurze, ale viac turistov sa začína uberať do tisícových nadmorských výšok. Hory poskytujú v letných sezónach chladnejšiu klímu a otestujú vaše limity. Mnoho návštevníkov horských oblastí dnes začína s lezením po skalách alebo s prekonávaním náročných turistických ciest. Takáto forma letnej dovolenky je určite skvelá nielen pre vašu fyzičku, ale aj pre psychohygienu. Výhodou je opäť nižšia finančná záťaž na váš rozpočet.Rafting a stanovanie pri rieke

Trendom posledných rokov je adrenalínová dovolenka s bádateľskou atmosférou, a to nielen pre dobrodružné povahy. Obľúbenou destináciou na rafting sa stalo Slovinsko, ktoré je vo výhode oproti ostatným krajinám vďaka svojej polohe. Raftingové bláznenie na rieke Soča môžete prestriedať s pobytom pri mori alebo v slovinských horách, kde sa na chvíľu schováte pred silným prímorským slnkom. A navyše, takýto pobyt v stane vám ušetrí značnú časť peňažných prostriedkov.

nick-karvounis

Začnite liezť a prekonávajte odvážne výšky
Objavovanie mora potápaním je stále v kurze, ale viac turistov sa začína uberať do tisícových nadmorských výšok. Hory poskytujú v letných sezónach chladnejšiu klímu a otestujú vaše limity. Mnoho návštevníkov horských oblastí dnes začína s lezením po skalách alebo s prekonávaním náročných turistických ciest. Takáto forma letnej dovolenky je určite skvelá nielen pre vašu fyzičku, ale aj pre psychohygienu. Výhodou je opäť nižšia finančná záťaž na váš rozpočet.

Zdroj:
https://fici.sme.sk/c/20721642/cestovatelske-trendy-na-rok-2018.html
http://www.lonelyplanet.cz/prispevky/top-10-regionu-pro-rok-2018