Na čo si môžu rozumne požičať „mladí“?

Na čo si môžu rozumne požičať „mladí“?

Mladí ľudia si dnes môžu požičať takmer hneď po nástupe do práce. V prípade, že potrebujú zafinancovať dopravný prostriedok alebo počítač, tak sú na finančnom trhu k dispozícii rôzne zaujímavé produkty.

Financovanie domácnosti, bytového zariadenia
S nástupom do novej práce prichádza aj otázka bývania. Mladí ľudia potrebujú nabehnúť na systém práce, nabrať skúsenosti v pracovnom kolektíve a usadiť sa. Aby mali pohodu a dostatok energie na novú prácu a množstvo nových podnetov, tak musia v prvom rade vyriešiť túto otázku. Kde budem bývať? Čo na bývanie potrebujem? Ostanem pracovať aj bývať v rodnom meste?

Práca v rodnom meste, kde je možnosť bývania v rodičovskom dome, má hneď niekoľko výhod. Mladí ľudia tým ušetria na podnájme, na poplatkoch za cestovanie, na vybavení bytu, ktorý by si inak museli zabezpečiť napríklad cestou podnájmu. Napriek tomu sú však veci, ktoré popri štúdiu neboli potrebné, ale po nástupe do práce majú zmysel... Požičanie si na počítač, notebook, tablet alebo zmodernizovanie vlastnej izby v rodičovskom dome môže pomôcť k tomu, aby sa pracovalo lepšie a efektívnejšie. Sústredenie v práci môže byť dôsledkom kvalitného spánku a pohody vo vlastnom, takže požičať si na novú posteľ alebo na ďalšie úložné priestory nie je ničím výnimočným. Financovanie domácnosti môže viesť v konečnom dôsledku k úspešnej kariére... 

Rekonštrukcia bytu alebo domu
Rozhodnutie požičať si finančné prostriedky nemusí prísť hneď po nástupe do práce. Po mesiacoch alebo rokoch bývania vo vlastnom alebo v rodičovskom dome môže mladých zamestnancov prepadnúť myšlienka, žeby bolo dobré rekonštruovať. Ak je priestor na bývanie nepohodlný, malý, obmedzujúci a jeho premena by pomohla komfortnejšiemu relaxovaniu po práci, tak je tento spôsob investovania do seba tou správnou cestou. 

Kúpa bielej techniky do bytu v podnájme
Podnájom je jednou z možností, ktorá sa ponúka, ak mladí ľudia nepracujú v rodnom meste a dochádzanie z domu by bolo časovo aj finančne náročné. Podnájom je častokrát aj jedinou cestou riešenia a financovanie tohto spôsobu bývania dnes nie je problém. Na depozit alebo na „dovybavenie“ bytu v podnájme, ako napríklad na nevyhnutnú bielu techniku, je možné si požičať vďaka spotrebným úverom alebo pôžičkám, ktoré sú dostupné aj online. Online pôžičky sú jednoduché a rýchle, bez zbytočne dlhých papierovačiek na pobočke, so schválením financovania aj do 24 hodín. Jednou z rozumných možností je vybrať si produkt Quatro Pôžičky s obľúbeným benefitom – so zľavami na nákupy.


Peniaze na kúpu auta, motorky alebo bicykla
Auto alebo motorka? Niekedy si noví mladí zamestnanci začínajúci v práci musia zadovážiť vlastný dopravný prostriedok, aby bolo dochádzanie do práce možné. Veľké výrobné haly spoločností sú mnohokrát mimo mesta, niekde v oblasti pri diaľnici alebo medzi obcami, kam nie je možné dopraviť sa inak, ako istú vzdialenosť pešo. Preto je rozumné začať uvažovať o pôžičke na auto, motorku alebo bicykel, v závislosti od charakteru ciest a preferovanému štýlu jazdy.

Investovanie do rozvoja vzdelania
V doplnkovom vzdelaní po štúdiu na univerzite, vysokej škole alebo špecializovanej strednej škole vidí budúcnosť mnoho mladých. Práca so sebou prináša praktickejšie otázky a s tým aj požiadavky na ich riešenie. Zamestnávatelia oceňujú húževnatých mladých zamestnancov, ktorí sa neboja modernejších riešení. Tie prichádzajú práve s rozšírením obzorov a ďalším vzdelaním pod vedením odborníkov zo segmentu. Chceli by ste doplniť vaše vzdelanie nejakú špecializáciu, certifikát alebo kurz? Požičajte si a choďte do toho!