Dovolenka je často otázkou peňazí. Pozrite si niekoľko užitočných tipov, ako si ju môžete dopriať aj vy.

Dovolenka je často otázkou peňazí. Pozrite si niekoľko užitočných tipov, ako si ju môžete dopriať aj vy.

Zaslúžený a dlho očakávaný čas oddychu po náročnom a prevažne pracovnom roku je už tu. Magické slovo dovolenka vyvoláva v ľuďoch pozitívne pocity. Častou a asi najdôležitejšou otázkou pri výbere dovolenky sú peniaze. Celý rok šetríme, aby sme si vedeli dovolenku kúpiť. V lepšom prípade nám ušetrené peniaze pokryjú nielen cenu zájazdu, ale aj vreckové na spríjemnenie dovolenky.


Tip: Ako správne šetriť na dovolenku?

Ak plánujete na dovolenku šetriť, stanovte si minimálnu sumu, ktorú si po výplate ihneď odložíte. V minulosti bolo populárne keramické prasiatko, dnes vám na to lepšie poslúži sporiaci účet.

Ak sa však počas roka vyskytnú neplánované výdavky, úspory plánované na dovolenku častokrát použijeme na ich pokrytie. Nie sme v tom sami, podľa štatistík oddych v cudzine si totiž 42 % Slovákov nemôže dovoliť. Riešením môže byť pôžička, na ktorú sa Slováci čoraz častejšie s obľubou spoliehajú.

Tip: Ako si správne požičať na dovolenku?

Ak vám finančná hotovosť na dovolenku tento rok nevychádza a napriek tomu ste sa rozhodli užiť si oddych pri mori, máte na výber niekoľko možností, ako dovolenku financovať. Využiť môžete kreditnú kartu, debet na bežnom účte, alebo pôžičku. Z uvedených alternatív, na zakúpenie dovolenky odporúčame pôžičku. Výšku splátky a dobu splácania si nastavíte podľa vašich možnosti a potrieb. QuatroPôžičku vybavíte rýchlo a jednoducho, navyše Vám vráti 5% z ceny zájazdu.

Tip: Ušetríte s Last minute až 50%

Spomeniete si na televíznu reláciu Cestoviny? Tiež ste si vraveli, že by ste sa dokázali na dovolenku rýchlo zbaliť? Využite Last minute s výraznou zľavou, často až do 50%. Chýbajúca hotovosť pri výbere Last minute zájazdov už nie je prekážkou, s QuatroPôžičkou máte peniaze na účte už do 24 hodín.

Nezabudnite, psychológovia odporúčajú dovolenkovať súvisle aspoň 14 dní v roku, aby sa naše telo a myseľ plne zregenerovala.