Ako farba auta ovplyvní jeho hodnotu a čo o vás prezradí?

auto

Vianočné bláznovstvo v podobe desiatok preplnených tašiek a mnohoriadkových nákupných zoznamov sa pomaly začína. V obchodoch už cítiť vianočnú horúčku. Ale vy ste si možno pod stromček zaželali niečo praktické - nové auto, na ktoré ste roky šetrili alebo ste si jednoducho požičali, a preto vás táto horúčka minie. V tom prípade máme niečo, čo vás bude zaujímať... Aká bude odpredajná cena žltého auta a aká čierneho auta? Kto ste – ako majiteľ auta?

Ktoré auto stratí na hodnote najmenej?
Odtieň laku auta môže mať vplyv na pokles ceny pri druhotnom predaji až o stovky eur. Je to prekvapujúce, ale pri kúpe treba naozaj dobre zvážiť, aby auto stratilo na cene čo najmenej.

  • Autá výrazných a menej bežných farieb, napríklad ZELENÉ autá - stratia za 5 rokov menej ako 30% svojej hodnoty
  • Autá neutrálnych a bežných farieb, napríklad ČIERNE autá - stratia za 5 rokov viac ako 30% svojej hodnoty
PRÍKLAD:
Auto, ktoré stálo na začiatku 12 000 €:

  • v zelenej farbe – predáte po 5 rokoch za 7 400 €
  • v čiernej farbe – predáte po 5 rokoch za 6 700 €

autá

Najlepšie si cenu držia zelené, žlté, oranžové autá. Ale ak budete chcieť predať po rokoch auto cez bazár alebo akýmkoľvek iným spôsobom, ktoré má čiernu, sivú, striebornú alebo béžovú farbu, tak jeho cena klesne o niečo viac. Ak sa chcete vyhnúť strate, tak si priplaťte a rozhodnite sa pre netradičnú farbu. Auto, ktoré nestratí na hodnote, vám pomôžeme zafinancovať aj my, a to vďaka Quatro Pôžičkám. Pôžičku na čokoľvek dostanete rýchlo, jednoducho a peniaze máte na účte do 24 hodín.

Čo o vás povie farba auta?
Hľadať črty vašej osobnosti za farbou auta môže byť zaujímavé, aj keď nie vždy celkom trefné a pravdivé. Je to len akási dedukcia, ale z ľudskej zvedavosti stojí za to prečítať si výsledok. Majiteľom akého budete po Vianociach vy? Nájdete sa v charakteristikách?

STRIEBORNÁ farba je v rebríčku popularity na popredných priečkach a ľudia si ju spájajú s modernou dobou, inováciami a technológiami. Majitelia vozidiel sú považovaní za "elegánov" a za stabilné a vysporiadané osobnosti.

BIELA farba evokuje čistotu a jednoduchosť. Platí to aj vo svete elektroniky či architektúry, a tiež v oblasti umenia. Ľudia v bielom aute sú teda okolím prirodzene vnímaní ako moderní, otvorení novým veciam, ba dokonca perfekcionisti.

HNEDÁ na okolie pôsobí ako farba typická pre stabilného, praktického, pragmatického človeka, ktorý stojí nohami pevne na zemi. Spája so spoľahlivosťou.

MODRÁ farba sa spája s vlastnosťami ako vernosť, spoľahlivosť, stabilita a bezpečnosť. Odborníci sa zhodujú, že ľudia sediaci v modrých autách sú typickí svojou spoľahlivosťou a dôveryhodnosťou.

ČIERNA farba patrí medzi najobľúbenejšie a zdá sa, že tak skoro svoje čaro nestratí. Majiteľ čierneho auta je konzervatívny, v práci profesionálny a korektný, súčasne vedomý svojich schopností a sily.

Ak ste sa v našom popise nenašli, resp. plánujete kúpu auta inej farby, tak možno sa nájdete na tomto webe - www.foxbusiness.com, odkiaľ sme čerpali inšpiráciu k tomuto článku.

A ak si na nové auto (akejkoľvek farby) potrebujete požičať, skúste to hoci aj online s Quatro Pôžičkami.

Quatropôžičky Tipy od A po Z